Świnoujście - świetne miejsce na wypoczynek...

Dom Pracy Twórczej mieszczący się w dzielnicy nadmorskiej na wyspie Uznam pozwala poznać walory tego pięknego zakątka Polski.

Świnoujście ...

  • jedyne miasto w Polsce położone na kilkudziesięciu wyspach
  • najszersza w Polsce plaża oraz bezpieczne, płytkie i najcieplejsze w Polsce kąpielisko,
  • czyste środowisko z bogatą fauną i florą,
  • znane uzdrowisko z wieloletnią tradycją, unikalne położenie i mikroklimat, źródła solanki i borowiny, szeroka oferta zabiegów leczniczych w sanatoriach,
  • rejsy statkami białej floty do przygranicznych miejscowości Ahlbeck, Heringsdorf, Bansin oraz promami na Bornholm, do Kopenhagi, Finlandii lub Szwecji,
  • atrakcje turystyczne - m.in. najwyższa (68m) latarnia morska nad Bałtykiem, Park Zdrojowy z roślinnością śródziemnomorską i starodrzewem liczącym ok. 150 lat, zespół XIX-wiecznych fortyfikacji, ostoja ptaków Karsiborska Kępa,
  • dogodne warunki do uprawiania żeglarstwa, kajakarstwa i wędkarstwa,
  • liczne trasy spacerowe i rowerowe.

Świnoujście zajmuje obszar 195 km2. Każdego roku powierzchnia miasta powiększa się, gdyż prądy morskie przynoszą na plażę piasek. Świnoujście posiada ciepłe kąpielisko i najszerszą plażę w Polsce. Miano miejscowości uzdrowiskowej Świnoujście zyskało w 1897 r., kiedy odkryto tutaj źródła leczniczej solanki.

Świnoujście położone jest na 44 wyspach, najważniejsze z nich to: Uznam, Wolin i Karsibór. Miasto otoczone jest rzeką Świną, Zalewem Szczecińskim i Morzem Bałtyckim. Świnoujście ma typowy plan miasta portowego, wszystkie główne ulice prowadzą do portu. Przy ujściu Świny znajdują się 2 falochrony, „Młyn” w kształcie wiatraka, a także zabytkowe, pruskie forty z XIX w. (Fort Anioła, Fort Zachodni i Fort Gerharda).

Wyspa Uznam – tu znajduje się centrum miasta, dzielnica nadmorska oraz obiekty turystyczno – uzdrowiskowe. Tylko niewielka część wyspy (40 km2) należy do Polski, pozostała część (380 km2) leży po stronie niemieckiej. Znajduje się tu piesze i rowerowe przejście graniczne z Niemcami. Wyspa nie ma stałego połączenia z lądem.

Wyspa Wolin – to największa polska wyspa (265 km2). Mieści się tutaj dzielnica przemysłowa (dzielnica Warszów), gdzie zlokalizowane są: największe zakłady związane z gospodarką morską; międzynarodowy terminal promowy oferujący połączenia z Niemcami, Szwecją i Danią; węzły komunikacyjne; dworzec PKP i PKS. Na wyspie Wolin znajduje się również najwyższa na polskim wybrzeżu latarnia morska z lat 1854-57, z wieżą o wysokości 68m.

Wyspa Karsibór – posiada niezwykle atrakcyjne tereny do rozwoju agroturystyki, do uprawiania turystyki wodnej i wędkarstwa. Mieści się tutaj rezerwat ptaków – Karsiborska Kępa, w którym występuje około 140 gatunków ptaków, w tym również bardzo rzadkie (np. wodniczki i biegusy).

Świnoujście - linki:

Oficjalna strona Miasta Świnoujścia - www.swinoujscie.pl
Plaża w Świnoujściu na żywo - http://swinoujscie.webcamera.pl/
Fort Gerharda - http://fort-gerharda.pl/

DMC Firewall is a Joomla Security extension!